STŪRE (3)

Stūre – ceļvedis praktiskam autobraucējam
Iznācis jaunais Stūres numurs – žurnāls ikvienam, kas brauc ar auto vai plāno sākt to darīt.
Viena no izdevuma tēmām – automašīnas jauda. 1990. gadā jaunu reģistrēto auto vidējā jauda Eiropā bija 61 kW, 2017. gadā – 97 kW. Pieaugums par vairāk nekā 60%! Dinamika un paātrinājums ir teju legālas narkotikas statusā, un ražotāji nekautrējas izmantot patērētāju atkarību no tās. Cik daudz zirgspēku nepieciešams, lai apmierinātu ikdienas pārvietošanas vajadzības? Kur sākas (vai beidzas) veselais saprāts, izvēloties motora tilpumu? Ko spēj mazie motori, ja tos pareizi ekspluatē?
Autožurnālistikas eksperts Atis Jansons liek jaudu – dārgāko no auto ekstrām – zem izpētes lupas.

Citas žurnāla tēmas:
– Pārnesumkārba. Vēlaties manuālo vai automātisko? Un kā būtu ar variantiem: pusautomātu, sekvenciālo, variatoru, DSG sešpakāpju, Tiptronic, Multitronic, Lineartonic, EDC, S-tronic, CVT, robotu vai DCG? Viegli apjukt pārnesumkārbu nosaukumos un veidos, un tā vēl nebūt nav pilna liste. Piedāvājam ceļvedi uz 10 lappusēm par pārnesumkārbu veidiem, plusiem, mīnusiem, remonta izmaksām.

– Auto ekstras. Daudzas ekstras praksē netiek neizmantotas, dažas der tikai tam, lai palielītos draugiem, bet vairums elektronisko palīgsistēmu, par kurām šodien spīd acis, jau pēc 5 gadiem būs arhaisms. Kā atšķirt graudus no pelavām, pasūtot jaunu automašīnu.

– Skrambas, buktes, švīkas. Kā, kad un vai vispār labot sīkus virsbūves defektus.

– Fotoradaru sodi ārvalstīs. Laiks, kad, braucot uz Eiropu, varēja nesatraukties par fotoradara zibsni Polijas ciematā vai uz Austrijas lielceļa, ir pagātnē. Tagad bildes ar ātruma pārkāpumiem Eiropā sasniedz Latvijas auto īpašniekus.

Atkāpei no ikdienas apskats par amfībijām jeb automašīnām, kas var iebraukt no šosejas ezerā. Īss ekskurss stūresrata vēsturē. Pirmo auto stūres, starp citu, nemaz nebija apaļas! Stāsts par iebūvēto navigācijas sistēmu uzticamību. Un kā izkustināt LED ledu, lai progresīvāko no apgaismes risinājumiem varētu izmantot visos auto.

1.99 EUR

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

Norēķinu iespējas

Abonēt vari arī zvanot
klientu servisam

67292633

Kuponu atlaides