Mācību rokasgrāmata

Mācību rokasgrāmata
Kā mācīties labāk?

Izproti mācīšanos!
Vērtīgais sakāmvārds “Mūžu dzīvo, mūžu mācies” ir arī zinātniska patiesība, jo cilvēks patiešām mācās visu mūžu. Daži pētījumi liecina, ka embrijs jau 32. grūtniecības attīstības nedēļā mātes vēderā spēj savā veidā mācīties, piemēram, regulāri dzirdot mātes runāšanu, tas pēc nākšanas pasaulē jau otrajā dienā labvēlīgāk reaģē tieši uz dzimto valodu, nevis kādu svešvalodu.

Intelekta mēraukla
Augsts intelekta koeficients (IQ) nebūt negarantē sekmes studijās, panākumus karjeras veidošanā vai laimi un saticību ģimenē. Lai gan interneta plašumi čum un mudž no piedāvājumiem noteikt savu intelekta līmeni, pētnieki atzīst: pat dienām ilgu un teorijām pamatotu testu rezultāti patiesībā atspoguļo tikai daļu intelekta būtības.

Pētnieku lielā mīkla – atmiņa
Ja cilvēkam nebūtu atmiņas, nebūtu ne pagātnes, ne tagadnes, ne nākotnes. Mūsu priekšā katru rītu vērtos svešinieks. Viņš katru dienu kaut ko uzzinātu, bet tā arī neko neiemācītos. Pētniekiem atmiņas daba joprojām ir mīkla. Iespējams, līdz galam to neviens tā arī neuzminēs.

Rakstīšanas māksla
Mūsdienās pildspalvas aizvien biežāk tiek aizmirstas atvilktnēs, jo digitālajā pasaulē valda taustiņi un skārienjutīgie ekrāni. Vai modernās tehnoloģijas spēs mācību procesā aizstāt rakstīšanu ar roku? Vai tas vispār ir nepieciešams, jo zinātniskie pētījumi liecina: rakstīt ar roku – tas ne tikai nav slikti, bet pat ir nepieciešams.

Vai farmācija var palīdzēt kļūt gudrākam?
No smadzeņu darbības atkarīgs, cik labi varam apgūt jaunu informāciju. Taču, intensīvi mācoties, smadzenes nogurst, un tad jādomā, kā uzlabot to darbību. Vai jāsāk lietot dažādus preparātus un uztura bagātinātājus, kuri it kā spēj uzlabot atmiņu, koncentrēšanās spējas un domāšanu?

Kāpēc kavējam?
Steidzam apgūt semestra mācību vielu pirms eksāmena, gatavojam beidzamos slaidus prezentācijai vai izsaucam neatliekamo medicīnisko palīdzību, jo esam ilgstoši atlikuši vizīti pie ārsta. Ir notikusi brīvprātīga, neracionāla vilcināšanās un kavēšana, kaut arī cilvēks zinājis, ka tādēļ būs sarežģījumi un nepatikšanas. Darbi netika iesākti vai to izpildīšana atlikta neilgi pirms pēdējā gala termiņa, tā vietā veikti citi, daudz patīkamāki uzdevumi. Svešvārdā šādu uzvedību dēvē par prokrastināciju.

Mācīties mājās radoši un bez stresa
Mājmācība jeb izglītība ģimenē ir viens no pedagoģijas attīstības virzieniem, kas pēc iespējas vairāk cenšas ņemt vērā bērna personības izaugsmi un viņa radošo spēju attīstīšanu, jo mācības notiek bērnam psiholoģiski drošā un pazīstamā vidē – mājās.

Izlasīt grāmatu pusstundā
Lai gan grāmatu skaits beidzamo simts gadu laikā nemitīgi palielinās, cilvēka lasīšanas ātrums palicis nemainīgs: aptuveni 150–200 vārdu minūtē. Iespējams, tas bija viens no iemesliem, kādēļ 20. gadsimtā sāka izgudrot tā dēvētās ātrlasīšanas metodes, kas sola vairākas reizes palielināt lasīšanas ātrumu.

Bezmaksas izglītība internetā ikvienam
Ja gribi ziņkāres dēļ apgūt statistikas pamatus, uzzināt vairāk par neirozinātni, antropoloģiju vai iepazīt sociālo psiholoģiju, vairs nav jāmeklē augstskola, kurā iesniegt dokumentus. Tagad šīs un daudzas citas tēmas var iepazīt tā dēvētajos brīvās pieejas masveida tālmācības kursos.

Alternatīvās izglītības metodes
Līdztekus tradicionālajām skolām aizvien biežāk ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā tiek piedāvāti dažādi alternatīvās izglītības veidi. Svarīgi neapjukt moderno izglītības modeļu daudzveidībā un izvērtēt, vai kāds no tiem piedāvā to, kas bērnam būtu labāks un vairāk piemērots. Alternatīvās izglītības metodes pārsvarā ir pamatotas ar humānās pedagoģijas principiem, kas izglītības procesa centrā izvirza bērnu un viņa vajadzības, intereses.

Emocionālais intelekts – pasaules izzināšanas atslēga?
Spēju sajust sarunbiedra sirdēstus, atpazīt savas emocijas un saprast, kad kaislē uzliesmojošas dusmas iet izdauzīt vienatnē spilvenā, nevis ļaut vaļu publiskām scēnām, – to dēvē par emocionālo intelektu, kuru psihologi uzskata par kopējā cilvēka intelekta daļu un stūrakmeni jaunas informācijas apgūšanā, līdera lomas ieņemšanā un karjeras virsotnes sasniegšanā.

2.29 EUR

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

Norēķinu iespējas

Abonēt vari arī zvanot
klientu servisam

67292633