Ilustrētā rokasgrāmata "Bērniņu gaidot"

Anotācija

Izdevums “Bērniņu gaidot” ir pirmā izdevniecības “Dienas Žurnāli” veidotā tematiskā rokasgrāmata sērijā “Augt kopā”. Žurnālgrāmatu veido tēmas, kas aptver mazuļa gaidīšanas un pasaulē nākšanas laiku. Speciālistu ieteikumi, pieredzes stāsti, intervijas, sarunas ar Latvijā zināmiem vecākiem.
Rubrikā “Plānojam mazuli” uzzināsiet, kā topošajiem vecākiem uzlabot savu veselību, plānojot bērniņu; kā rīkoties, saņemot diagnozi “neauglība”, lai pie sava mazuļa vecākiem izdotos tikt; kādos gadījumos ir vērtīgi saglabāt sava bērna cilmes šūnas.
“Laikā, kad zinātne dara brīnumus, topošajiem vecākiem paveras jaunas iespējas nodrošināt maksimāli labvēlīgu nākotni mazulim. Viena no šādām iespējām ir nabassaites cilmes šūnu saglabāšana. Kas jāņem vērā, izvēloties savam mazulim saglabāt cilmes šūnas?”
Rubrikā “Esmu gaidībās” lasiet, kā ar katru trimestri attīstās mazulis, kas mainās mammas ķermenī; kādas ir nepieciešamās vizītes grūtniecības laikā; kāds atbalsts no valsts pienākas topošajiem vecākiem; ko vērtīgi zināt par asiņošanu grūtniecības laikā.
“Katra grūtniecība ir individuāla sievietes pieredze, tāpēc arī gaidību ceļš ar visiem līkločiem tajā mums ir katrai savs. Piedāvājam veselīgas, vidējas grūtniecības attīstības scenāriju, kam nebūt absolūti nav jāsaskan ar tavu pieredzi. Bet ieskatam par to, kā notiek mazuļa attīstība un kādas grūtniecības pazīmes var skart mammu, noderēs itin labi.”
Rubrikā “Praktiskā gatavošanās” piedāvājam ceļvedi mazulim droša istabas remonta veikšanā; stāstām, kā izvēlēties bērnam drošu auto krēsliņu un kādas lietas, lokot pūriņu, bērniņam patiešām būs vajadzīgas.
“Internetā atrodams ne mazums aprakstu, pamācību un ieteikumu bērnu auto krēsliņu iegādei un lietošanai. Nereti tie ir visai pretrunīgi. Pēc kādiem kritērijiem atrast piemērotāko un drošāko auto krēsliņu mazā pasažiera pārvadāšanai?”
Rubrikā “Emocionālā labsajūta” lasiet interviju ar bērnu ārstu un domātāju Pēteri Kļavu; uzziniet, ko par tēva lomu šodienas sabiedrībā domā latviešu dziesminieks Jānis Holšteins – Upmanis, atbalsta programmas “Plecs” stratēģiskais vadītājs Jānis Erts un pasākumu vadītājs Renārs Zeltiņš. Ģimenes psiholoģe Vita Kalniņa stāsta par to, kāpēc bērniņa ienākšanai ģimenē ir jāgatavojas.
“Vecāki, kas jūt paši sevi, jūt arī savu bērnu. Atbildes nav jāmeklē ārpusē, tās visas ir katrā mammā un tētī,” uzsver psiholoģe un ģimenes psihoterapeite VITA KALNIŅA, kuras grāmatu Pirmās attiecības cilvēka dzīvē. No ieņemšanas līdz 6 mēnešu vecumam jau paguvušas novērtēt daudzas mammas. Vācijā apguvusi zīdaiņu un vecāku psihoterapiju, Vita turpina izglītoties un praktizē savā pirms piecpadsmit gadiem izveidotajā ģimenes psiholoģijas centrā LĪNA. Viņa ir izveidojusi arī PEP (pirmās emocionālās palīdzības) mammu konceptu Latvijā un dalās savās zināšanās lekcijās.”
“Visumā ir divi visgrūtāk sasniedzamie stāvokļi – apskaidrība un vieda, atturīga mīlestība pret bērnu,” stāsta bērnu ārsts, reanimatologs un domātājs PĒTERIS KĻAVA. “Un, ziniet, apskaidroties pat ir vieglāk, nekā būt mīlestībā pret bērnu un palīdzēt viņam izaugt par apskaidrotu mīlestības būtni. Tāpēc runāt par vērtībām šajā kontekstā ir ārkārtīgi svarīgi.”
Rubrikā “Dzemdības” stāstām par atbalsta personu izvēli, par dzemdību sāpju pārvarēšanas stratēģijām, dzemdību gaitu, par to, kāpēc pirmo stundu bērna dzīvē sauc par zelta stundu, un to, kas gaida jaunos vecākus un mazuli pirmajās trīs dienās pēc dzimšanas slimnīcā.
“Sāpes dzemdību kontekstā nereti šķiet biedējošas, jo sieviete prāto, kā spēs tās izturēt. Ir vairākas teorijas par to, kas tieši un kāpēc sievietei sāp dzemdību laikā. Par četrām no tām dūla Zīle Dāvidsone stāsta arī savās lekcijās topošajām māmiņām.”
Rubrikā “Veselība un skaistums” viešam skaidrību, kāda fiziskā slodze grūtniecei ir veselīga, piedāvājot vingrojumus, ko veikt mājās. Stāstām par vērtīgu ēdienkarti mammai un mazulim, piedāvājam receptes pusdienu idejām, kā arī skaidrojam, ko grūtniecei svarīgi zināt par kosmētikas izvēli.
“Ādas speciālistus sieviete bieži vien uzmeklē tikai pēc grūtniecības, kad jau ir jācīnās ar sekām, ko būtu iespējams novērst, ja topošā mamma laikus būtu lietojusi piemērotus kosmētiskus līdzekļus. Īpaši tas attiecas uz ādas pigmentāciju un striju profilaksi.”
Bet rubrikā “Mammas, kas iedvesmo” ar vērtīgiem un skaistiem bērnu preču atradumiem dalās Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa un LNT laika ziņu moderatore Rūta Dvinska. Savu stiprinošo gaidību stāstu mums uztic raidījuma “Māmiņu klubs” vadītāja Kristīne Virsnīte un blogeres Paula Roze, Laura Grēviņa.
“Mammas, kas raksta virtuālās dienasgrāmatas jeb blogus, saviem lasītājiem uztic ne tikai priekpilnus, bet arī emocionāli sāpīgus un pat rūgtus savas pieredzes stāstus, atklājot, ka vēlme būt ideālai mammai un sievai ideālā ģimenē patiesībā ir tikai ilūzija. Ticot, ka atklāti stāsti stiprina, aicinājām trīs zināmas pašmāju blogeres dalīties katrai sievietei dziļi personīgā pieredzē – mazuļa gaidīšanā un laišanā pasaulē.”
Ir izpētīts, ka pilnvērtīga informācija par mazuļa ienākšanu ģimenē jaunajiem vecākiem spēj dot vismaz daļu no nepieciešamās drošības izjūtas, kas vajadzīga veselīgai grūtniecībai, veiksmīgām dzemdībām un laikam, kad mazulis iepazīstas ar jauno pasauli un vecāki - ar jauno lomu. Tāpēc esam radījuši saturiski ļoti vērtīgu un vizuāli skaistu rokasgrāmatu, kas būs lielisks atblasts topošajiem vecākiem, plānojot un gaidot mazuli.

Izdevuma galvenā redaktore,
Madara Pauzere

4.99 EUR

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

Norēķinu iespējas

Abonēt vari arī zvanot
klientu servisam

67292633

Kuponu atlaides